Search
wtorek 25 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Curriculum Vitae

Każdy pragnie otrzymać dobrą pracę. Niestety w większości przypadków musimy przyjąć prace, które w mały stopniu nas satysfakcjonują. Dużo ludzi epatuje, że takie jest życie. Czy aby na pewno powinno się akceptować takie warunki? Oczywiste jest, że NIE. W banalnie prosty sposób możemy powiększyć swoje szanse na wymarzoną pracę! Trzeba jedynie nauczyć się pisać dobre CV!

Jak napisać Curriculum Vitae? Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że powinno być ono proste oraz inkorporować podstawowe właściwości. Na pierwszym miejscu CV musi nieść dane w temacie naszego wcześniejszego doświadczenia wymaganego przez pracodawcę. Nie należy publikować w CV całej swojej historii zawodowej. Jeżeli aplikujemy pracę w biurze nie piszmy o pracy nie  powiązanej z pracą biurową. Z innej strony zaznaczmy, że mamy poszukiwane dyspozycje do danej pracy. Znajomość komputera jest tak samo istotna. Zasadniczo jest uznane, że kreatywność w tworzeniu CV pozwala na swobodne kreowanie “więzi” między dotychczasowymi doświadczeniami. Po drugie starajmy “sprzedać” nasze najwartościowsze wartości. Zaangażowanie jest zawsze wysoko cenione bez względu na to o jakie zajęcie się staramy. Warto również nadmienić, że jest się sumiennym i tak dalej. Osoba szukająca pomocy na pewno zaakceptuje te cechy z zadowoleniem. Tak naprawdę CV to reklama naszego doświadczenia. Jak każda reklama musi zaprezentować nas w jak najlepszym świetle. Pierwsze spotkanie jest najważniejsze. Dobrze jest też znaleźć jakieś dobre wzory CV, które ułatwią nam jego napisanie.

Poszukiwanie zajęcia to męczący proces. Bardzo często znajdziemy zatrudnienie dopiero po dłuższym poszukiwaniu. Znalezienie zajęcia zależy od tego jak bardzo jesteśmy cierpliwi. Sukces jest tuż tuż. Wystarczy trochę cierpliwości.