Search
czwartek 25 Kwiecień 2019
  • :
  • :

Co warto wiedzieć o lakierach samochodowych?

Bez wątpienia kolor samochodu ma niezwykle istotne znaczenie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W związku z tym, odpowiedni wybór lakieru jest kluczowy, aby móc sprzedać auto. Co więcej, lakiery samochodowe pozwalają choćby umiejętnie zamalować miejsce po stłuczce albo ślady rysów. Ważne, aby podczas zakupu lakieru kierować się pewnymi wskazówkami.

lakier samochodowyPo pierwsze, warto wiedzieć, że co do zasady lakiery samochodowe dzielą się na trzy typy. Pierwszy typ jest stosowany jako podkład, mający za zadanie przygotowanie powierzchni karoserii na dodanie kolejnych warstw. Następnie aplikuje się warstwę malarską-nadającą właściwy kolor -po czym na końcu stosuje się lakier nabłyszczający. Ochrania on pierwsze dwie warstwy i wydobywa esencję kolorystyczną.

Przy wyborze właściwego produktu należy zwrócić uwagę nie tylko na kolor, ale i na jakość (zobacz w sklepie online kLakiernik). Nie powinno się koncentrować jedynie na cenie-gdyż aby lakier trzymał się mocno powierzchni blachy, warto wybrać jeden z nowszych egzemplarzy, które nie należą do najtańszych. Jak w innych przypadkach, tak i tutaj ma zastosowanie zasada, mówiąca, iż ”nie stać nas na tanie rzeczy”. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zainwestować więcej pieniędzy w porządny produkt, niż potem tracić czas i fundusze na kolejne poprawki. Lakier musi zabezpieczać samochód przed korozją, a także takimi czynnikami, jak zmiana temperatury, promienie słoneczne podczas upałów, deszcz, śnieg, grad.

Lakiery samochodowe muszą być tworzone w oparciu o wymogi środowiskowe, wraz z postępem technicznym producenci tworzą bardziej ulepszone wersje. Klient decydujący się na zakup lakieru, może wybierać spośród bardzo bogatej oferty kolorystycznej, uwzględniającej takie elementy, jak połysk, odcienie, czy tez skład. Ze względu na odcień, lakiery dzielimy na perłowe, metaliczne i matowe, przy czym dwa pierwsze bardziej błyszczą. Biorąc pod uwagę to, z czego składa się dany lakier-można wyróżnić akrylowe i wodne. Akrylowe są monoskładnikowe, wodne tworzy się mieszając pigmenty z żywicą wodną.

Jeśli zależy nam na szybszym schnięciu, warto polecić lakier akrylowy-jest on także bardziej wytrzymały na żółknięcie i zawsze można na niego zaaplikować kolejną warstwę. Środek wiążący nie jest w stanie zabarwić lakieru akrylowego. Z kolei lakiery syntetyczne bardziej błyszczą i przylegają mocniej do powierzchni. Krótko schną i są bardziej atrakcyjne cenowo. Jak więc wynika z powyższej analizy-kupując lakier należy uwzględnić wiele czynników.
Jedna odpowiedź “Co warto wiedzieć o lakierach samochodowych?

  1. Vitkacy

    Jak na faceta przystało znam może z 5 kolorów. Na szczęście mam żonę, która zna każdy odcień łososia i amarantu czy jakoś tak. No i poza tym przy wyborze lakieru, a w zasadzie płynnej folii bo z nije korzytsam zawsze biore pod uwagę rady konsultantów full dip bo wiem, że znają sie na koloroach troche lepiej niz ja i wiedza dokladnie czego portzrebuje gdy mowie czarny, a moja zona ze czarna gleboka szarosc przelamana granatem o.O

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *