Search
wtorek 16 Październik 2018
  • :
  • :

Ciężka działalność

biznesDlaczego firmy często wykonujące to samo co ich konkurencja nie mogą sobie poradzić na rynku, mimo, że ich produkt często jest w tańszej cenie, a produkty niejednokrotnie przewyższają jakość innych. Moim zdaniem problem tkwi przede wszystkim w marketingu.
Jeżeli bowiem jakaś firma dobrze zainwestuje pieniądze w reklamę, to po jakim czasie wszystko to się zwróci. Jeżeli jednak nie stworzy się odpowiedniej reklamy, to nawet najlepsze firmy mogą mieć problemy w istnieniu na rynku. Niestety, taka jest prawda. W dzisiejszych czasach w każdej branży potrzebna jest reklama.

Dlatego też nikogo nie dziwi, że nawet firmy, które – wydawałoby się – nie należy odpowiednio reklamować, korzystają z firmy zajmujących się profesjonalnie marketingiem. Pewnego dnia, wracając z pracy postanowiłem, że będę przyglądać się wszystkim reklamom znajdującym się w drodze do domu. Widząc hasła typu “blachy na dachy”, czy też “garaże z blachy”, zastanawiałem się,czy są potrzebne reklamy tego typu firmom.  Dopiero po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku,że jak najbardziej tak.

Kiedyś to wszystko wglądało całkowicie inaczej. Dzisiaj jednak aby mieć popyt na określony produkt musimy mieć odpowiednią reklamę, która będzie zwracać na siebie uwagę, a tym samym przyciągać klientów. Inaczej bardzo trudno jest znaleźć konkretnego I zdecydowanego do kupna klienta.