Search
środa 19 Czerwiec 2019
  • :
  • :

Ceramika budowlana w budowie domu

Większość polskich inwestorów kojarzy dwa główne materiały z jakich można wznosić ściany. Mamy tu na myśli cegłę ewentualnie suporeks. Istnieje jednak znana od stuleci i sprawdzona metoda budowlana. Mowa o ceramice budowlanej. Już tysiąc lat temu ceramiczne bloczki były wypalane bądź suszone na słońcu. Podstawowy budulec w postaci gliny również nie uległ zmianie. Zmianie uległ jedynie sposób wytwarzania cegieł. Jeszcze do niedawna uważano, że ceramikę budowlaną można zastosować jedynie przy budowie ścian dwuwarstwowych oraz trzy warstwowych. Pojawienie się na rynku pustaków ceramicznych wypełnionych wełną zmieniło nieco podejście inwestorów do ceramiki budowlanej.

Obecnie możliwe jest wznoszenie budynków z ceramiki budowlanej z zastosowaniem jednej warstwy ściany. Ceramika budowlana występuje w formie cegieł oraz pustaków. Możemy wyróżnić cegły pełne znajdujące zastosowanie przy budowie ścian działowych. Spokojnie można za ich pomocą wznosić również ściany nośne a nawet fundamenty. Ceramika występuje również pod postacią cegieł dziurawkowych. Pełnią one z kolei rolę osłaniającą ściany zewnętrzne trójwarstwowe. Dla przeciętnego inwestora najważniejsze jest jednak to czy cegły z ceramiki są wytrzymałe. Istnieje co najmniej kilka klas wytrzymałości. W przypadku cegieł mowa o 5 klasie, 10, 15 oraz 20 klasie wytrzymałości. Wszystkie pozostałe klasy oprócz 5 można zastosować do budowy ścian nośnych czy nawet fundamentów. Projekt domu powinien uwzględniać dokładnie jaką klasę pustaków należy zastosować.

Inwestor nie może na własną rękę dokonywać zakupu ceramiki budowlanej o niższej klasie niż wskazuje na to projekt. W ten sposób można jedynie osłabić konstrukcję całego budynku, prowadząc tym samym do sporego zagrożenia. Swoje zastosowanie ceramika budowlana ma najczęściej zastosowanie przy elewacji. Za pomocą cegły klinkierowej wykonuje się elewację. Posiada ona właściwości mrozoodporne, dzięki czemu doskonale znajduje zastosowanie. Co trzeba jednak szczerze przyznać ceramika budowlana jest dość drogim materiałem budowlanym. Mimo wysokiej ceny klienci cenią sobie również wysoką jakość tego wyrobu. dlatego też nie została ona zdetronizowana przez zdecydowanie tańsze bloczki komórkowe. Musimy także wspomnieć, że ceramika jest materiałem bardzo zdrowym. Wytwarzana głównie z gliny nie zawiera szkodliwych substancji. Świetnie sprawdza się gdy dom ma być wznoszony w pobliżu drogi o sporym natężeniu ruchu. Trzeba również pamiętać, że jakość zastosowanych materiałów ma niebagatelny wpływ na potencjalną cenę domostwa przyszłości. Z całą zaś pewnością zastosowanie ceramiki budowlanej przekłada się na wyższą cenę nieruchomości.

Warto mieć to na uwadze. Wartość nieruchomości może też wzrosnąć dzięki zastosowaniu cegły klinkierowej na elewacji. Śmiało można więc powiedzieć, że ceramika budowlana jest dobrą inwestycją na przyszłość. Domy wznoszone za pomocą tego budulca będą długo i solidnie służyć przez wiele lat. Nadal też nie pojawił się materiał budowlany mogący stanowić konkurencję dla ceramiki.

źródło: http://new.lode.pl/produkty/oferta.html
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *