Search
wtorek 25 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Bramy garażowe

Bramy garażowe to sprzęt, którym interesujemy się, kiedy chcemy, aby nasz garaż był nowoczesny, funkcjonalny i stał dla nas otworem zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Pojawia się jednak pytanie, jakie bramy garażowe wybrać, kiedy chcemy wyjścia dla nas najlepszego?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, warto zapytać o to, jakie dziś bramy garażowe producenci nam proponują. Wśród nich są niewątpliwie bramy tak zwane uchylne. To właśnie one są dzisiaj szczególnie często polecane, ze względu na to, że mają prostą, stabilną i co równie ważne, trwałą konstrukcję co sprawia, że pracują cicho i tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Czym takim powinny wyróżniać się dobre bramy garażowe? Otóż przede wszystkim powinny być wykonane z materiałów ocynkowanych. Jest to bowiem zabezpieczenie po pierwsze przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, a po drugie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto niezwykle ważne jest odpowiednie wyregulowanie sprężyn, które odpowiadają za bezproblemowe i łatwe otwieranie oraz zamykanie naszej bramy. Poza tym warto zwrócić uwagę także na to, czy skrzydło zewnętrzne wykonane jest z takiego materiału, który pozwoli się kolorystycznie dopasować do elewacji naszego garażu.

Najlepsze wtedy są bramy garażowe, których skrzydło wypełnia blacha trapezowa, gdyż to właśnie ona dostępna jest w różnych kolorach. Poza tym, kiedy kupujemy bramy garażowe powinniśmy wziąć pod uwagę, że będą one nam służyły okrągły rok, czyli także zimą, kiedy powinno zależeć nam na tym, aby przez bramę nie uciekało ciepło. Dobre bramy garażowe mają dodatkowe ocieplenie w postaci warstwy styropianowej, a także uszczelek. Ich zastosowanie sprawia, że znacznie możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu, a ono w przypadku auta jest niezwykle ważne. Ostatnim już chyba elementem, na który warto zwrócić uwagę, kiedy kupujemy bramy garażowe, jest ich zautomatyzowanie. Dzisiaj coraz więcej producentów oferujemy bramy garażowe, które otwierać i zamykać można za pomocą pilota. Nie musimy dzięki temu wychodzić z naszego auta, tylko po to, aby skrzydło bramy przesunąć. A jeśli dodatkowo chcielibyśmy mieć w bramie specjalne drzwi umożliwiające wejście do garażu, bez otwierania całej bramy, dobra firma z pewnością nam je zagwarantuje. Pozostaje więc nam cieszyć się, że współcześnie technologia jest tak rozwinięta.