Search
środa 26 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Boom budowlany w Polsce

Przed nadejściem w Polsce boomu budowlanego, ceny mieszkań nie należały do wysokich. Pięćdziesięciometrowe mieszkanie w spokojnej dzielnicy 100-tysięcznego miasta, trzypokojowe w bloku z wielkiej płyty, można było dostać za 50.000zł.

Dziś takie mieszkania warte są nawet czterokrotnie więcej! Ci, którzy wyczuli nadchodzący boom i zaoszczędzone pieniądze wydali na zakup nieruchomości, w bardzo krótkim, wręcz kilku-kilkunastomiesięcznym okresie mogli powiększyć swój stan posiadania o kilkaset procent.

Jednak boom to nie tylko zyski dla inwestorów, ale poważny problem dla młodych ludzi, którym ciężko zarobić na własną nieruchomość. Jedynym ratunkiem jest zaciągnięcie sporego kredytu, który ciążyć będzie na nich nawet do wczesnej starości. Za mieszkania w nowym budownictwie, nieduże, bo zaledwie 40 metrowe z dwoma pokojami trzeba dziś zapłacić 200-tysięcy złotych, co dla wielu osób jest kwotą nieosiągalną bez pomocy banku. To z kolei sprawia, że ciężko potem o kredyt na samochód, wakacje czy inne potrzeby.