Search
niedziela 23 Wrzesień 2018
  • :
  • :

BCAA jako wspomagacz treningu

bcaaNa rynku suplementów istnieje produkty mniej lub bardziej popularne. Z uwagi na swoje właściwości, poszczególne trafiają w określoną listę odbiorców. Istnieją jednak produkty, które można określić mianem „uniwersalnych”. Jednym z takich produktów są aminokwasy BCAA – jeden z bardziej popularnych produktów na rynku. Czym zasłużyły sobie na taką popularność?

BCAA (z ang. branched chain amino acids), to nic innego jak aminokwasy rozgałęzione. Aminokwasy te odgrywają kluczową rolę w przypadku wysiłku fizycznego, albowiem z uwagi na zmniejszone bądź całkowicie wyczerpane zapasy glikogenu w naszym organizmie, wzrasta zapotrzebowanie na BCAA.

Warto dodać, że BCAA świetnie sprawdzają się jako suplement w diecie redukcyjnej. Z uwagi na małą podaż makroskładników oraz kalorii w tego typu dietach, organizm o wiele szybciej osiąga stan zmęczenia. Co więcej, zmęczeniu ulega również nasz układ nerwowy, co bardzo często nazywane jest „zmęczeniem ośrodkowym”. BCAA pozwala na swoistą normalizację tych procesów, a co za tym idzie, relatywnie wpływa na naszą regenerację oraz ogólne samopoczucie.

Osiągnięcie sukcesu zależy od wielu czynników. Jednym z takich czynników jest wytrwałość w tym, co robimy. BCAA to suplement, który pomaga w okresach ciężkich treningach przede wszystkim poprzez wpływ na aspekt regeneracji. Bolesność mięśniowa to jeden z powodów, dla którego wiele osób rezygnuje z treningu. Pamiętajcie, trening + prawidłowe odżywianie + regeneracja = sukces. Nic dodać, nic ująć.

Jak wspomniałem wyżej, to od wytrwałości w realizowaniu założeń treningowo-dietetycznych zależy nasz końcowy sukces. Nie da się ukryć, że człowiek zmęczony oraz przetrenowany nie ma zwyczajnie ochoty na kolejny trening, na spożycie kolejnej porcji posiłku, a co za tym idzie, stopniowo pozwala sobie na odstępstwa, które to z kolei rodzą następne i następne, tak by w końcu zaprzestać, a co za tym idzie ponieść porażkę. Moim zdaniem, przez pryzmat regeneracji treningowej oraz niwelowania zmęczenia, na rynku suplementów BCAA nie ma sobie równych.

Dlaczego BCAA można nazwać suplementem uniwersalnym? Z prostego powodu – może być stosowana przez niemal każdego, niezależnie od uprawianej dyscypliny. Przede wszystkim z uwagi na fakt, że regeneracja potrzebna jest każdemu sportowcowi, niezależnie od tego czy jest biegaczem, kulturystą czy jeździ na rowerze. To od niej zależy m.in. to czy kolejny trening odbędzie się bez zbędnych komplikacji, ale i przede wszystkim nasze samopoczucie, które jest gwarantem, że ów trening w ogóle się odbędzie.

BCAA dostępne jest do nabycia tutaj.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *