Search
czwartek 25 Kwiecień 2019
  • :
  • :

Apteka i drogeria pod jednym dachem

Gwałtowny rozwój technologiczny w niemal wszystkich gałęziach przemysłu przyniósł człowiekowi wiele korzyści w postaci nowoczesnych środków transportu czy urządzeń elektronicznych ułatwiających codzienne życie i dostarczających rozrywkę. Jednocześnie rozwój ten przyniósł niestety negatywny efekt, gdyż nasz organizm narażony jest na coraz większą dawkę chemii dokładanej do niemal każdego artykułu spożywczego oraz zanieczyszczone powietrze. Te szkodliwe czynniki mają duży wpływ na wzrost zachorowań na choroby cywilizacyjne, w tym alergie i liczne problemy dermatologiczne nawet u małych dzieci.

Dlatego dzisiejsza pielęgnacja skóry jest niezwykle trudna i wymagająca coraz częściej środków nie tylko kosmetycznych, ale również leczniczych. Naprzeciw problemom współczesnej dermatologii wyszły więc koncerny farmaceutyczne, które w swoich laboratoriach opracowują nie tylko nowe leki na raka czy cukrzycę, ale także te rozwiązujące problemy ze skórą. Przyjmują one często formę kosmetyków do codziennej pielęgnacji i mają za zadanie wspomagać leczenie schorzeń dermatologicznych lub zapobiegać im. Również producenci kosmetyków coraz częściej prowadzą badania nad złożonymi i skuteczniejszymi produktami, które potrafią radzić sobie z atopowym zapaleniem skóry, alergią czy trądzikiem.

Należy jednak pamiętać, że właściwy dobór kosmetyku do problematycznej skóry to niezwykle trudna sprawa i często wymaga konsultacji lekarskiej. Kosmetyki lecznicze to zwykle silnie działające substancje, których nie można aplikować bez fachowej wiedzy na temat danego schorzenia. Dlatego są one coraz częściej sprzedawane wyłącznie w aptekach, gdzie można liczyć na profesjonalną poradę farmaceuty. Są to również miejsca godne zaufania, w których oczekujemy wyłącznie pewnych produktów, przebadanych dermatologicznie i posiadających wszelkie wymagane atesty. Zwyczajna drogeria sprzedająca kosmetyki popularne często nie spełnia takich oczekiwać klientów.

Dlatego coraz częściej można spotkać połączenie tych dwóch rodzajów handlu, czyli połączenie drogerii z apteką. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, gdyż pod jednym dachem można nie tylko otrzymać fachową poradę odnośnie pielęgnacji problemowej skóry, ale też kupić zarówno kosmetyki lecznicze dobrane idealnie do naszego problemu, jak i kosmetyki zwykłe, uzupełniające codzienną higienę. Miejsca takie oferują niezwykle bogaty asortyment i oszczędzają klientkom wędrówki w poszukiwaniu specjalistycznych produktów.

Sklepy takie to doskonała odpowiedź na współczesne potrzeby wszystkich dbających o zdrowie i wygląd zewnętrzny. Każdy bowiem zaopatrzy się tutaj także w preparaty lecznicze, suplementy diety i zioła wpływające na zdrowie, wygląd i dobre samopoczucie. Dbałość o wygląd to przecież także odpowiednia dieta, oczyszczenie organizmu i dostarczenie odpowiedniej dawki witamin i minerałów. Tylko kompleksowe działanie, z zewnątrz i od wewnątrz organizmu może przynieść efekty. Dlatego drogerie połączone z apteką to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale także pewność profesjonalnej i kompleksowej pomocy z zakresu zdrowia i urody.

źródło: http://zikoapteka.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *